Iznācis "ISOfocus" marta / aprīļa numurs (Nr.115)

21.03.16

Veselības aprūpes jautājumi nav tikai lokāli vai reģionāli, tie ir kļuvuši par globāliem izaicinājumiem. Kā tos palīdz risināt standarti? ISOfocus marta / aprīļa numurā tiek aplūkots, kurās veselības aprūpes jomās notiek uzlabojumi, kādi ir ieguvumi un kā katrs no mums var iesaistīties šajos procesos. Žurnāls arī piedāvā iepazīties ar nozīmīgākajiem mūsdienu sasniegumiem veselības aprūpē, tostarp arī no Ķīnas tradicionālās medicīnas skatu punkta.

Jaunajā žurnāla numurā lasiet arī par vienu no mūsu planētas nozīmīgākajiem resursiem – ūdeni un ar tā pieejamību saistītajiem izaicinājumiem, kā arī par gaismu un tās ietekmi uz mūsu labsajūtu un veselību.

Lejupielādējiet "ISOfocus" elektronisko versiju (angļu valodā) šeit.

Žurnāla drukātā versija pieejama Standartizācijas biroja lasītavā Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 157, 305. kab.

Nacionālās standartizācijas konceptuālā ziņojuma prezentācija un diskusija

02.03.16

Šā gada 29. februārī Standartizācijas birojs (LVS) aicināja standartizācijas tehnisko komiteju (STK) vadītājus un dalībniekus apspriest konceptuālo ziņojumu “Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas pilnveidošanu”. 

Pasākumā, kurā piedalījās kopumā vairāk nekā 30 dalībnieki, EM Iekšējā tirgus departamenta Atbilstības novērtēšanas nodaļas vadītājs Edijs Šaicāns prezentēja konceptuālo ziņojumu. Turpinājumā sekoja diskusija ar pasākuma dalībniekiem, kurā tika pārrunāti tādi problēmjautājumi kā standartu loma tiesību sistēmā, nacionālās standartizācijas institūcijas statuss, standartu tulkošana, mandātu sistēmas ieviešana, jaunās pieejas ieviešana nacionālajā līmenī u.c. jautājumi.

Diskusiju rezultātā tika izteikti vairāki ierosinājumi koncepcijas pilnveidošanai. Šos ierosinājumus EM izmantos konceptuālā ziņojuma precizēšanai.