CEN-CENELEC publicē darba programmu 2017. gadam

13.01.17

CEN-CENELEC ir publiskojusi darba programmu 2017. gadam. Tajā iekļauts pārskats par svarīgākajām standartizācijas aktivitātēm visās CEN- CENELEC darbības jomās šajā gadā.

Programma ietver arī aktivitātes, kas saistītas ar starptautisko sadarbību, MVU līdzdalību, ieinteresēto sabiedrības pušu iesaistīšanos, izglītošanu par standartizāciju u.c.

Minētās aktivitātes sasaucas ar šā brīža tirgus prasībām un ir cieši saskaņotas ar ES ikgadējās Eiropas Standartizācijas darba programmas, ko Eiropas Komisija pieņēma 2016. gada jūnijā, prioritātēm.

Darba programmu (angļu valodā) var lejupielādēt šeit.

"ISOfocus" jaunākā numura tēma – energoefektivitāte

09.11.16

Energoefektivitāte ir mūsdienu globālo enerģijas sistēmu virzītājspēks. Tā atzīst eksperti un piebilst, ka skaitļi ir iespaidīgi. Saskaņā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) aprēķiniem, ekonomiski dzīvotspējīgas investīcijas energoefektivitātes jomā varētu veicināt ekonomikas pieaugumu līdz 2035.gadam līdz pat 18 miljardiem USD. Paralēli ekonomikas izaugsmei, energoefektivitātes pasākumi var palīdzēt samazināt izdevumus.

Žurnāla “ISOfocus” novembra/decembra numurā ir apkopoti dažādu ekspertu viedokļi par energoefektivitātes aktivitāšu ietekmi uz klimata pārmaiņām un standartiem šajā jomā. Kā apgalvo IEA energoefektivitātes vadītājs Braiens Matervejs (Brian Motherway), standarti sniedz atbalstu pareizu lēmumu pieņemšanā, kā rezultātā ieguvēji ir valstis, bizness un patērētāji.

Vēl šajā numurā lasiet par Urugvaju, kas, pateicoties standartiem, kļuvusi par vēja enerģijas lielvalsti, par kompāniju Hitachi, kuras datu centri patērē mazāk enerģijas, par Google centieniem globālo tīmekli padarīt energoefektīvāku u.c. interesantiem piemēriem.

Lejupielādējiet "ISOfocus" elektronisko versiju (angļu valodā) ​šeit.