Vienojas par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību

14.10.16

Pasaules standartu dienā, šā gada 14.oktobrī Ekonomikas ministrijas un Standartizācijas biroja rīkotās konferences “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas” laikā parakstīts Saprašanās memorands „Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību tautsaimniecības konkurētspējas un inovāciju veicināšanai”.

Memoranda mērķis ir dot lielāku ietekmi Latvijas nevalstiskajām asociācijām un to biedriem standartu izstrādes procesā, vienoties par kopīgu stratēģiju un prioritātēm standartizācijā, kopīgi strādāt pie Nacionālās standartizācijas institūcijas organizatoriskā modeļa – biedrības izveides, veicināt izpratni par standartizācijas jautājumiem un ieguvumiem, veicināt standartu plašāku izmantošanu valsts politiku atbalstam.

Memorandu no valsts puses parakstīja Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, savukārt no privātā sektora puses to parakstīja vairākas nevalstiskās organizācijas, tai skaitā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), kā arī citas organizācijas. Memorandam aicināta pievienoties ikviena ieinteresētā organizācija vai institūcija.

“Mūsu valsts ekonomikas attīstībai ļoti svarīga ir mūsu ražoto preču un sniegto pakalpojumu kvalitāte, to konkurētspēja un eksportspēja ārpus Latvijas robežām. Tādēļ ir nepieciešams strādāt pie jauniem, inovatīviem, gudriem produktiem un labākiem, efektīvākiem risinājumiem. Un šeit lielu lomu spēlē standarti. Standarti veicina drošību, uzticamību un savietojamību, un ražošana saskaņā ar standartu prasībām nodrošina kvalitāti un, tādejādi, atver durvis ne tikai pašmāju, bet arī citu valstu tirgiem,” atklājot Pasaules standartu dienai veltīto konferenci “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas” uzsvēra Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs konferencē uzsvēra, ka “memorands ļaus uzņēmēju organizācijām iesaistīties un uzņemties atbildību par nacionālās standartizācijas sistēmas turpmāko attīstību, jo pašiem standarta izstrādātājiem jābūt procesa īpašniekiem un jārada tādi standarti, kuri ir reāli nepieciešami. Lai uzlabotu Latvijas konkurētspēju esam gatavi iesaistīties standartizācijas sistēmas uzlabošanā”.

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzrunājot konferences dalībniekus norādīja: “Pareizi pielietota un izveidota standartizācijas sistēma palīdz radīt kvalitatīvus, uzticamus produktus un pakalpojumus, kā arī sekmē labāku, “gudrāku” eksportu. Vienlaikus standarti ir labs rīks gan reģiona konkurētspējas nodrošināšanai, gan arī sava iekšējā tirgus pasargāšanai. Uzņēmēju ciešāka iesaistīšana standartizācijas sistēmas uzlabošanā kalpos mūsu eksportspējas veicināšanai un sekmēs kopējo konkurētspēju”.

“Varu tikai izteikt gandarījumu par standartizācijas jautājuma aktualizēšanu, kas IKT jomā ir ļoti nozīmīgs aspekts. Tā pilnveidošana veicinās Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju un ekonomisko izaugsmi, tostarp uzņēmumiem būs piekļuve globāliem tirgiem, kas sekmēs preču un pakalpojumu eksportu. Tajā pašā laikā nepieciešams ne tikai sekot līdzi Eiropas un pasaules tendencēm, bet arī izstrādāt un virzīt savas iniciatīvas, tāpēc ceru, ka parakstītais memorands palīdzēs visas standartizācijas sistēmas uzlabošanā Latvijā,” pauž Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Konferences otrajā daļā, diskusijas “Standartizācija: uzņēmēju prioritātes, intereses un vajadzības” laikā norisinājās detalizētākas sarunas un viedokļu apmaiņa par biedrības izveidi, standartu izstrādi, to pieejamību un tulkošanu. Diskusijā piedalījās valsts, kā arī nevalstisko organizāciju un uzņēmumu pārstāvji.

Saprašanās memorands „Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību tautsaimniecības konkurētspējas un inovāciju veicināšanai”

Pasaules standartu dienas konferencē parakstīs Saprašanās memorandu par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību

07.10.16

Šā gada 14. oktobrī , atzīmējot Pasaules standartu dienu, Ekonomikas ministrija un Standartizācijas birojs rīko konferenci “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas”.

Lai veicinātu valsts un privātā sektora sadarbību un vienotos par prioritārajiem virzieniem standartizācijas jautājumos, ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs, kā arī citu nevalstisko organizāciju pārstāvji konferences ietvaros parakstīs Saprašanās memorandu „Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību tautsaimniecības konkurētspējas un inovāciju veicināšanai”

Memoranda mērķis ir dot lielāku ietekmi Latvijas nevalstiskajām asociācijām un to biedriem standartu izstrādes procesā, vienoties par kopīgu stratēģiju un prioritātēm standartizācijā, kopīgi strādāt pie Nacionālās standartizācijas institūcijas organizatoriskā modeļa – biedrības izveides, veicināt izpratni par standartizācijas jautājumiem un ieguvumiem, veicināt standartu plašāku izmantošanu valsts politiku atbalstam.

Konferences otrajā daļā iecerēta diskusija “Standartizācija: uzņēmēju prioritātes, intereses un vajadzības”, kurā plānots diskutēt par tādiem aktuāliem tematiem kā biedrības izveide, standartu izstrāde, pieejamība un tulkošana. Diskusijā piedalīsies valsts, kā arī nevalstisko organizāciju un uzņēmumu pārstāvji, sarunu moderēs Haralds Burkovskis.

Konference “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas” notiks 14. oktobrī plkst. 10.00 viesnīcā ‘Astor Riga Hotel’, Z.A.Meierovica bulvārī 10, Rīgā.

Konferences programma:    
  9.30   Reģistrācija
10.00   Konferences atklāšana
10.05   Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena uzruna
10.15   LDDK prezidenta Vitālija Gavrilova uzruna
10.25   LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa uzruna
10.35   LVS vadītāja Ingara Pilmaņa uzruna
10.40   Saprašanās memoranda parakstīšana
11.00   Kafijas pauze
11.30   Diskusija “Standartizācija: uzņēmēju prioritātes, intereses un vajadzības”
13.00   Kopsavilkums un noslēgums

Dalība konferencē ir bez maksas. Pieteikšanās: pa tālruni 67371306 vai e-pastu info@samc.lv