"ISOfocus" jaunākā numura tēma – aviācija

20.01.17

Lidošana ir kļuvusi par populāru un pieprasītu pārvietošanās veidu. Agrāk tā tika uzskatīta par greznību, ko varēja atļauties tikai priviliģētu ļaužu grupa. Pēdējās desmitgadēs gaisa satiksme ir attīstījusies par masveida sabiedrisko transportu.

Žurnāla “ISOfocus” janvāra/februāra numurā ir apkopotas izplatītākās tendences un nozares ekspertu viedokļi par aviācijas attīstības izaicinājumiem un ceļu uz izaugsmi. Kā ‘lielie spēlētāji’ risina problēmas, kas saistītas ar straujo gaisa satiksmes attīstību, un kādus pasākumus tie veic, lai pārvarētu lielākos izaicinājumus – drošību, ērtību un vides ilgtspēju?

Saskaņā ar Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) ziņojumu, ir paredzams, ka līdz 2035. gadam aviopasažieru skaits pieaugs līdz 7,2 miljardiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pašreizējais apjoms (3,8 miljardi). Tas nozīmē, ka arī standartu loma šajā nozarē tikai pieaugs. 

“Rosstandart” (Krievija) vadītājs Aleksejs Abramovs uzskata, ka no visām standartizācijas institūcijām tieši ISO ir jāuzņemas galvenā loma standartu attīstībā aviācijas jomā.

Vēl šajā žurnāla numurā lasiet par lidostu attīstību, Meksikas un Ķīnas aviācijas attīstību, Solar Impulse projektu un citām ar aviāciju saistītām tēmām.

Lejupielādējiet "ISOfocus" elektronisko versiju (angļu valodā) ​šeit.

CEN-CENELEC publicē darba programmu 2017. gadam

13.01.17

CEN-CENELEC ir publiskojusi darba programmu 2017. gadam. Tajā iekļauts pārskats par svarīgākajām standartizācijas aktivitātēm visās CEN- CENELEC darbības jomās šajā gadā.

Programma ietver arī aktivitātes, kas saistītas ar starptautisko sadarbību, MVU līdzdalību, ieinteresēto sabiedrības pušu iesaistīšanos, izglītošanu par standartizāciju u.c.

Minētās aktivitātes sasaucas ar šā brīža tirgus prasībām un ir cieši saskaņotas ar ES ikgadējās Eiropas Standartizācijas darba programmas, ko Eiropas Komisija pieņēma 2016. gada jūnijā, prioritātēm.

Darba programmu (angļu valodā) var lejupielādēt šeit.