Iznācis "ISOfocus" septembra / oktobra numurs (Nr.118)

05.09.16

Tehnoloģiju attīstības rezultātā visā pasaulē notiek straujas pārmaiņas, līdz ar to ikdienā nākas saskaramies ar dažādiem jauniem terminiem. Viens no tādiem ir lietu internets (Internet of Things) vienotā interneta tīklā saslēgtas ierīces. Šo ierīču skaits ar katru brīdi palielinās. Iedomājieties, tuvākajos gados vienotā tīklā būs saslēgtas vairāk nekā 50 miljardi viena veida ierīču.

Viena no nozarēm, kurā lietu internets šobrīd attīstās visstraujāk, ir autotransports. Redzamākais piemērs varētu būt Tesla automašīnas, kas daļēji spēj pārvietoties (sasniegt vēlamo galamērķi) bez vadītāja iejaukšanās. Uzskatāmākais piemērs Latvijas mērogā nāk prātā salīdzinoši nesenā reklāmas kampaņa, kurā LMT piedāvāja iegādāties viedpalīgus (svari, pulksteņi, video novērošanas kameras, asinsspiediena mērītājs u.c.).

Ar kādiem jauniem izaicinājumiem mums nāksies saskarties, attīstoties lietu internetam? Kādus jaunus standartus ir nepieciešams izstrādāt? Kādi būs ieguvumi biznesam? Uz šiem un citiem jautājumiem cenšas rast atbildes jaunā ISOfocus žurnāla numura veidotāji. Eksperti apgalvo, ka lietu internets uzskatāms par jauno tehnoloģisko revolūciju. Standartu uzdevums ir atbalstīt drošu infrastruktūru izveidi un raitu produktu nonākšanu tirgū.

Lejupielādējiet "ISOfocus" elektronisko versiju (angļu valodā) šeit.

Iznācis "ISOfocus" jūlija / augusta numurs (Nr.117)

11.07.16

Vai jūs uzticaties pārtikas un rūpniecības preču kvalitātei? Vai uzticaties auto, ar kuru pārvietojaties, un ēkām, kurās uzturaties? Uzticība ir attiecības starp uzņēmējiem un patērētājiem. Tā ir ilgtermiņa sadarbība, kas nodrošina abām pusēm izdevīgus risinājumus: drošību, kvalitāti, produktivitāti un ilgtspēju. Jaunajā ISOfocus numurā apkopotā informācija ļauj uzzināt, kā standarti palīdz stiprināt uzticībā balstītās attiecības.

ISO uzrunāja daudzus ekspertus par viņu praktisko pieredzi uzticības radīšanā. ISO aptaujāja arī industriju līderus par to, kā atbilstības novērtēšana (testēšana, inspicēšana un sertificēšana) veido uzticību. Jaunajā žurnāla numurā Jūs varat iepazīties šiem daudzpusīgajiem viedokļiem un atziņām.

Lejupielādējiet "ISOfocus" elektronisko versiju (angļu valodā) šeit.

Žurnāla drukātā versija pieejama Standartizācijas biroja lasītavā Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 157, 305. kab.