Pasaules standartu dienas konferencē parakstīs Saprašanās memorandu par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību

07.10.16

Šā gada 14. oktobrī , atzīmējot Pasaules standartu dienu, Ekonomikas ministrija un Standartizācijas birojs rīko konferenci “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas”.

Lai veicinātu valsts un privātā sektora sadarbību un vienotos par prioritārajiem virzieniem standartizācijas jautājumos, ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs, kā arī citu nevalstisko organizāciju pārstāvji konferences ietvaros parakstīs Saprašanās memorandu „Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību tautsaimniecības konkurētspējas un inovāciju veicināšanai”

Memoranda mērķis ir dot lielāku ietekmi Latvijas nevalstiskajām asociācijām un to biedriem standartu izstrādes procesā, vienoties par kopīgu stratēģiju un prioritātēm standartizācijā, kopīgi strādāt pie Nacionālās standartizācijas institūcijas organizatoriskā modeļa – biedrības izveides, veicināt izpratni par standartizācijas jautājumiem un ieguvumiem, veicināt standartu plašāku izmantošanu valsts politiku atbalstam.

Konferences otrajā daļā iecerēta diskusija “Standartizācija: uzņēmēju prioritātes, intereses un vajadzības”, kurā plānots diskutēt par tādiem aktuāliem tematiem kā biedrības izveide, standartu izstrāde, pieejamība un tulkošana. Diskusijā piedalīsies valsts, kā arī nevalstisko organizāciju un uzņēmumu pārstāvji, sarunu moderēs Haralds Burkovskis.

Konference “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas” notiks 14. oktobrī plkst. 10.00 viesnīcā ‘Astor Riga Hotel’, Z.A.Meierovica bulvārī 10, Rīgā.

Konferences programma:    
  9.30   Reģistrācija
10.00   Konferences atklāšana
10.05   Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena uzruna
10.15   LDDK prezidenta Vitālija Gavrilova uzruna
10.25   LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa uzruna
10.35   LVS vadītāja Ingara Pilmaņa uzruna
10.40   Saprašanās memoranda parakstīšana
11.00   Kafijas pauze
11.30   Diskusija “Standartizācija: uzņēmēju prioritātes, intereses un vajadzības”
13.00   Kopsavilkums un noslēgums

Dalība konferencē ir bez maksas. Pieteikšanās: pa tālruni 67371306 vai e-pastu info@samc.lv

Latvija paraksta ES Vienoto standartizācijas iniciatīvu

30.09.16

Ceturtdien, 29. septembrī, Briselē (Beļģijā) ES Konkurētspējas ministru padomes sanāksmes laikā Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka Latvijas puses vārdā parakstīja Vienoto standartizācijas iniciatīvu.

Šā gada  jūnijā Eiropas Komisija publicēja paziņojumu "Eiropas Standarti XXI gadsimtam", aicinot Eiropas standartizācijas sistēmu pielāgot mūsdienu izaicinājumiem, kas saistīti ar ekonomikas mainību, uzņēmējdarbības modeļu daudzveidību, arvien lielāku informācijas un komunikāciju tehnoloģiju lomu, kā arī pieaugošo pakalpojumu nozīmīgumu, kad preces un pakalpojumi arvien biežāk tiek piedāvāti vienotā paketē.

ES Konkurētspējas ministru padomes sanāksmes laikā J.Stinka pauda atbalstu EK iniciatīvai uzlabot ES standartizācijas sistēmas darbību, lai veicinātu Eiropas tautsaimniecības konkurētspēju un inovācijas. “Latvija atbalsta uz brīvprātības principiem balstīto Vienoto standartizācijas iniciatīvu, lai veicinātu savlaicīgu un uz tirgus vajadzībām orientētu standartu izstrādi un to izmantošanu,” uzsvēra valsts sekretārs. Vienlaicīgi Latvijai ir svarīgi veicināt izpratni un zināšanas par standartu izstrādi un ieguvumiem no to pielietošanu gan privātajā, gan arī publiskajā sektorā. “Aicinu Latvijas uzņēmējus daudz aktīvāk iesaistīties esošo standartu pārskatīšanā un jaunu standartu izveidē,” pēc sanāksmes aicina J.Stinka.

Lai veicinātu valsts un privātā sektora sadarbību un vienotos par prioritārajiem virzieniem standartizācijas jautājumos, šā gada 14. oktobrī – Pasaules standartu dienā - Ekonomikas ministrija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija un citas nozaru asociācijas plāno parakstīt Saprašanās memorandu „Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību tautsaimniecības konkurētspējas un inovāciju veicināšanai”. 

Memoranda mērķis ir dot lielāku ietekmi Latvijas nevalstiskajām asociācijām un to biedriem standartu izstrādes procesā, vienoties par kopīgu stratēģiju un prioritātēm standartizācijā, kopīgi strādāt pie Nacionālās standartizācijas institūcijas organizatoriskā modeļa – biedrības izveides, veicināt izpratni par standartizācijas jautājumiem un ieguvumiem, veicināt standartu plašāku izmantošanu valsts politiku atbalstam.


Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja