Rīgā viesojas CENELEC prezidents

03.06.16

2016. gada 31. maijā Rīgā viesojās Eiropas Elektrotehnikas standartizācijas komiteja (CENELEC) prezidents, Vācijas Elektrotehniskās komitejas (DKE) direktoru padomes priekšsēdētājs Bernards Tīss (Bernhard Thies). Tikšanās laikā ar Ekonomikas ministrijas un Latvenergo pārstāvjiem un Latvijas standarts (LVS) vadītāju Ingaru Pilmani B.Tīss pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar standartizāciju Latvijā, situāciju elektrotehnikas jomā, standartizācijas tehnisko komiteju (STK) darbību un darbu pie standartizācijas koncepcijas.

Latvenergo pārstāvis Māris Balodis un LVS/STK 51 “Energoenerģētika” vadītājs Gatis Gaņģītis sniedza ieskatu par enerģētikas tirgu Latvijā, energoefektivitātes iniciatīvām, sadarbību ar kaimiņvalstīm un nākotnes attīstības perspektīvām.

Savukārt CENELEC prezidents B.Tīss prezentēja savu redzējumu par Eiropas standartizācijas institūciju attīstību, pieminot būtiskākos izaicinājumus standartizācijas jomā Eiropā un pasaulē, tostarp tādus, kas attiecas uz standartu izstrādi un pieejamību.

Tikšanās nobeigumā B.Tīss aicināja Latvijas uzņēmējus aktīvāk iesaistīties standartizācijas procesos un izmantot iespējas, ko sniedz Eiropas standartizācijas sistēma.

Standartizācijas tehniskās komitejas „Tipveida līgumi būvniecībā” dibināšanas sanāksme

26.05.16

SIA „Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs” Standartizācijas birojs (LVS) informē, ka  š. g. 7. jūnijā, Kr. Valdemāra ielā 157, 321. telpā, plkst. 15:00 notiks jaunās standartizācijas tehniskās komitejas LVS/STK 57 „Tipveida līgumi būvniecībā” dibināšanas sanāksme.

Dalīborganizāciju pilnvaroto pārstāvju deleģējumus lūdzam sūtīt tehniskās komitejas koordinatorei Aivai Kukulei uz e-pastu aiva.kukule[at]lvs.lv. Deleģējuma orģinālus varēs iesniegt arī sanāksmes laikā.