Starptautiskie standarti ir dokumenti, kas ir apstiprināti kā no starptautiskajām standartizācijas organizācijām:
Eiropas standarti ir dokumenti, kas ir apstiprināti kādā no trijām Eiropas standartizācijas organizācijām:
CEN un CENELEC dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai ir pienākums pārņemt visus Eiropas standartus nacionālo standartu statusā. Tāpat tām ir jāatceļ nacionālie standarti, kas ir pretrunā ar Eiropas standartiem. Tas nozīmē, ka viens standarts ir identisks 34 valstīs, aptverot vairāk nekā 600 miljonus iedzīvotāju.
Eiropas un starptautiskās standartizācijas organizācijas sadarbojas jomās, kurās standartu izstrādes intereses pārklājas. Tā rezultātā starptautiskie standarti tiek pieņemti kā Eiropas standarti, kas nozīmē, ka tie kļūst par nacionālajiem standartiem. Tāpat Eiropas līmenī izstrādātie standarti var kļūt par starptautiskajiem standartiem.
Nacionālā standartizācijas institūcija ir valsts atzīta organizācija, kas veic standartizācijas funkcijas un pārstāv valsti Eiropas un starptautiskajās standartizācijas organizācijās. Nacionālie standarti – LVS standartizācijas tehniskās komitejas (STK) izstrādāti Latvijas standarti, kuri nav pretrunā publicētajiem Eiropas standartiem vai nacionālā standarta statusā pārņemti Eiropas vai starptautiskie standarti.
Saskaņā ar LVS procesu aprakstu 2-2/01 Nacionālā standarta izstrāde. Eiropas un starptautisko standartu pārņemšana, pārņemot Eiropas vai starptautiskos standartus Latvijas standartu statusā, var izmantot trīs metodes:
Standarti tiek publicēti šādās valodās:
Standarti ir klasificēti atbilstoši starptautiskajai standartu klasifikācijai (International Classification for Standards, ICS), ko izstrādājusi Starptautiskā Standartizācijas organizācija (ISO). ICS sistēma klasificē standartus pēc nozarēm, piemēram, pakalpojumi, vide, elektronika, mašīnbūve, lauksaimniecība utt.
Standartus var iedalīt arī šādi: